Jak vybrat správnou velikost

Chcete svému miláčkovi koupit obojek, šátek nebo vodítko, ale nevíte jakou vybrat velikost? Na této stránce zodpovíme všechny Vaše otázky.

Obojky

Abyste vybrali ten správný obojek pro Vašeho pejska, je potřeba mu nejdříve změřit obvod krku. Doporučujeme měřit obvod přímo na Vašem pejskovi, ne na jeho stávajícím obojku. Při měření také dbejte na to, aby obojek nebyl moc těsný, proto doporučujeme mezi metr a krk psa vložit alespoň dva prsty. Naměřený obvod by se měl pohybovat v rozmezí maximální a minimální nastavitelné délky obojku.

Malá plemena

Mezi 30-40 cm 

Příklad: Border teriér, Mops, Jezevčík, atd....

Střední plemena

Mezi 40-55 cm 

Příklad: Kokršpaněl, Border kolie, Bígl, atd...

Velká plemena

Mezi to 55-70 cm

Příklad: Labrador, Zlatý retrívr, Tibetská doga, atd... 

Motýlky

Motýlky se přidělávají rovnou na obojek. Nabízíme opět tři velikosti, kdy je jen na Vás, jestli si vyberete velikost motýlku, která je doporučena pro velikost Vašeho pejska, nebo zda si budete chtít vybrat menší či větší.

Lanová a parakordová vodítka

Tyto dva typy vodítek jsou speciální v tom, že je možné je použít zároveň jako obojek a vodítko, nebo je můžete připnout na jakýkoliv jiný obojek. Vodítka obsahují jezdící kolečko, které je možné nastavit podle velikosti krku Vašeho pejska. 

Lanová vodítka nabízíme ve třech velikostech a dvou délkách. Vodítka velikosti 10 mm a 12 mm jsou dlouhá 130 cm, vodítka velikosti 14 mm jsou dlouhá 150 cm.

Parakordová vodítka jsou dlouhá 1,65 metrů a rozdíl je zde pouze z počtu zaplétaných šňůr, tedy buď ze dvou nebo ze tří. Pro větší plemena ovšem doporučujeme vodítka ze tří šňůr.